• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Miejskie Centrum Edukacji z dofinansowaniem z Ministerstwa (..)

Miejskie Centrum Edukacji z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki

11 Listopada 2021

Ponad 68 tys zł trafi do Knurowa na realizację we wszystkich miejskich szkołach podstawowych przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”.
Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie w imieniu Gminy Knurów na początku roku szkolnego 2021/2022 pozyskało środki finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację we wszystkich miejskich szkołach podstawowych przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”. Realizacja programu ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki jest częścią Rządowego planu rozwoju POLSKI ŁAD.

Uczniowie w listopadzie i grudniu br. będą uczestniczyć w zorganizowanych przez szkoły podstawowe wycieczkach jednodniowych. Wśród najpopularniejszych miejsc, które odwiedzą uczniowie znajdują się Kopalnia Soli w Bochni, Zespół architektoniczno-krajobrazowy w Nowym Wiśniczu, Żelazny most wiszący w Ozimku, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Śląskie, Nikiszowiec - osiedle robotnicze w Katowicach, Zamek Ogrodzieniec, Radiostacja w Gliwicach, Zespół zabytkowych kopalni węgla kamiennego w Zabrzu oraz Jura Park Krasiejów.

Dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 68 240,00 zł, natomiast całkowita wartość przedsięwzięcia została określona na kwotę 91 778,00 zł

Szczegółowe informacje na temat przyznanego gminie dofinansowania znajdują się na stronie:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/lista-wnioskow-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-przedsiewziecia-poznaj-polske

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Inne pliki
pdf 2021-11-10 artykuł www.pdf
ilość pobrań: 347
artykuł www.pdf 189.2KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry