• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Okrągły jubileusz krwiodawców z Knurowa

Okrągły jubileusz krwiodawców z Knurowa

12 Listopada 2021

W minioną sobotę, 13 listopada biezącego roku Klub Honorowych Dawców Krwi im. Floriana Ogana z Knurowa działający przy PCK, świętował swój okrągły jubileusz 30-lecia istnienia w naszym mieście.

Od trzech dekad, społecznicy z Knurowa prowadzą aktywną działalność związaną z promowaniem idei krwiodawstwa, co oznacza nie tylko działania edukacyjne, ale także pozyskiwanie osób, które decydują sie zostać honorowymi krwiodawcami.

Poza działalnością bezpośrednio związaną z ideą honorowego krwiodawstwa, członkowie Klubu HDK od lat angażują się w szereg wydarzeń o charakterze społecznym i pomocowym, jak WOŚP, koncerty i turnieje charytatywne, wolontariat, czy też biorą udział w spotkaniach i uroczystościach o charakterze ogólnomiejskim. Warto zaznaczyć, że Klub HDK działa nie tylko w samym Knurowie, ale i w sąsiednich gminach, a członkowie Klubu chętnie reprezentują i promują nasze miasto podczas czerwonokrzyskich zlotów i olimpiad. 

Obecnie, Klub zrzesza 60 członków, których działalność ma istotne znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia, a także kształtowaniu wzorców wśród kolejnych pokoleń knurowian.

Podczas sobotniej uroczystości 30-lecia HDK w Knurowie, zostali uhonorowani zasłużeni honorowi dawcy krwi odznakami 3, 2 oraz 1 stopnia, a także wręczono okolicznościowe puchary dla 8 osób, którzy najdłużej związani są z Klubem.

W jubileuszowym wydarzeniu udział wzięli między innymi Prezydent Knurowa Adam Rams wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Knurów Tomaszem Rzepą, czy też Prezes Zarządu Rejonowego HDK.

Z końcem bieżącego tygodnia, w dniu 21 listopada odbędzie się msza św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie, w intencji Klub Honorowych Dawców Krwi im. Floriana Ogana z Knurowa, która zarazem poprzedzi Dni Honorowego Krwiodawstwa, trwające od 22 do 26 listopada 2021 r.

zdjęcie z zasłużonymi członkami HDK

Podobne wiadomości:

do góry