• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Mieszkańcy Knurowa wyróżnienie nagrodą "Bene Meritus"

Mieszkańcy Knurowa wyróżnienie nagrodą "Bene Meritus"

22 Kwietnia 2022

statuetka Bene MeritusNagroda „Bene Meritus” (łac. dobrze zasłużony) przyznawana jest przez Radę Powiatu Gliwickiego od roku 2005 dla wyróżnienia przykładnych postaw obywatelskich, wybitnych osiągnięć, aktywności społecznej, charytatywnej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, artystycznej, sportowej i innej mającej wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców powiatu, a także w uznaniu zasług na rzecz Powiatu Gliwickiego.

Wyróżnienia można otrzymać w kategoriach indywidualnej i zbiorowej. W tym roku nagrody w obu kategoriach trafiły do Knurowian, a mianowicie Pana Mariana Płaszczyka oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi im. dr. Floriana Ogana.

Marian Płaszczyk

Pan Marian Płaszczyk to znany społecznik, maratończyk, organizator pielgrzymek biegowych - krajowych i zagranicznych.

logo HDKKlub HDK im. dr. F. Ogana od przeszło 30 lat aktywnie uczestniczy w życiu społeczności miasta i regionu. Na przestrzeni minionych trzech dekad klubowicze oddali ponad 10 000 litrów krwi! Ta liczba sama w sobie jest wyznacznikiem i symbolem ich znaczenia dla społeczności.

Warto dodać, że wspomniani wyżej laureaci zostali również uhonorowani najwyższym wyróżnieniem Gminy Knurów „Laurem Knurowa”. Pan Płaszczyk otrzymał wyróżnienie w 2001 roku, natomiast Klub HDK z Knurowa rok później, w 2002 roku.

Podobne wiadomości:

do góry