• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Młodzi knurowianie z nagrodą Ministra Cyfryzacji

Młodzi knurowianie z nagrodą Ministra Cyfryzacji

10 Grudnia 2020

W poniedziałek 14 grudnia br. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego odbędzie sie uroczystość wręczenia nagród Ministra Cyfryzacji uzdolnionej młodzieży Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie. Spotkanie, w którym oprócz zaproszonych lauretaów uczestniczyć będą władze samorządowe Knurowa, przedstawiciele Rady Miasta Knurów oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Gonciarz, jest pokłosiem tegorocznego sukcesu w postaci zajęcia pierwszego miejsca w finałach polskiej eliminacji konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2020.

Członkowie Koła: Marek Kwosek, Mateusz Zmuda, Szymon Rafałowski, Patryk Kwaśniok, Tomasz Kawalec oraz Łukasz Skrzyszewski wraz z opiekunem koła Panem Donatem Dubielem - pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach zbudowali minisatelitę CanSat „AGO Knurów-1” i w lipcu br. i stanęli na najwyższym podium konkursu ex aequo ze znacznie starszą drużyną Stella Septima z Krakowa. Warto zaznaczyć, że knurowski zespół był najmłodszym zespołem w całym turnieju, członkowie Koła liczą sobie od 13 do 16 lat.

Opisany sukces nie jest jedynym osiągnięciem grupy młodych naukowców, bowiem jego członkowie współpracują również przy przygotowywaniu innych zaawansowanych rozwiązań dla sektorów IT, zdrowia czy sektora kosmicznego, o których można przeczytać na stronie Koła

Podkreślenia wymaga fakt, że Koło naukowe istnieje juz od 2015 roku i jest kierowane przede wszystkim do młodzieży, która chce zostać w przyszłości inżynierami lub naukowcami, albo też po prostu pasjonatami nowinek technologicznych. Na zajęcia koła uczęszczają młodzi ludzie, począwszy od piątej klasy szkoły podstawowej do trzeciego roku studiów elektroniki, informatyki, robotyki, automatyki i mechatroniki Politechniki Śląskiej.

 zdjęcie przedstawiające zdobywców I miejsca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry