• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Mobiinfo.pl - portal miejski w komórce

Mobiinfo.pl - portal miejski w komórce

18 Października 2010
Mobiinfo.pl - portal miejski w komórce

W dzisiejszych czasach prawie każdy telefon komórkowy posiada dostęp do Internetu, dzięki czemu mobilne strony internetowe urzędów stają się powszechnym źródłem informacji.

Ten sposób udostępniania danych o mieście jest najbardziej przydatny dla osób przyjezdnych.

Korzystanie z internetowej strony miasta w komórce staje się coraz prostsze. W telefonach komórkowych połączenie GPRS jest już zazwyczaj skonfigurowane przez operatora sieci. Po wpisaniu w przeglądarce adresu mobiinfo.pl i wybraniu konkretnego miasta, mieszkaniec lub turysta otrzyma informację m.in. o danych teleadresowych urzędu, aktualnościach, czy też rozkładzie jazdy środków komunikacji.

Zaletą tego systemu jest jego dynamika - gmina zarządza zakładkami umieszczonymi na stronie oraz przekazywanymi w nich informacjami.

Dostęp do informacji o mieście przez komórkę jest znacznie prostszy niż przez komputer przenośny. Od tradycyjnych stron internetowych urzędów różnią się m.in. tym, że są pozbawione ciężkiej grafiki, a także tym, że zamieszczane są na nich tylko wybrane i niezbędne mieszkańcom, czy też turystom informacje.

Koszt połączenia dla odwiedzającego

Dostęp do portalu miejskiego jest bezpłatny!

Opłata dotyczy jedynie kosztu połączenia i uzależniona jest od operatora (Era, Plus, Heyah, Play, Orange) oraz od ilości ściągniętych danych.

Pobranie jednej strony z portalu zabiera ok. 25 KB (kilobitów). Ostateczna cena takiego połączenia zależeć będzie od faktycznych taryf u operatorów sieci, jednak zazwyczaj są to stawki: 5-10 gr za 100 KB informacji lub 25,50 gr za 250 lub 500 KB informacji.

Instrukcja korzystania z systemu Mobiinfo.pl dostępna jest tutaj.

Gmina planuje w przyszłości uzupełnić mobilny portal o funkcję sms-owego powiadania użytkowników o istotnych informacjach, takich jak np. zamknięta droga, czy ważne wydarzenie kulturalne.

 

udostępnij
do góry