• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nagrody Gminy Knurów za rok 2021 w dziedzinie sportu i (..)

Nagrody Gminy Knurów za rok 2021 w dziedzinie sportu i kultury

22 Marca 2022

Przyznano nagrody Gminy Knurów za 2021 rok dotyczące twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, a także za wysokie osiągnięcia sportowe.

Jak co roku, najwybitniejsi przedstawiciele knurowskich środowisk twórczych i sportowych otrzymują nagrody finansowe i wyróżnienia, przyznawane przez Gminę Knurów zawodnikom, trenerom i artystom za sukcesy o wymiarze co najmniej ogólnokrajowym, osiągnięte w danym roku kalendarzowym.

Zwyczajowo, w latach poprzednich organizowana była specjalna Gala, podczas której sylwetki i dorobek każdego z wyróżnionych zawodników, trenerów oraz artystów były przedstawiane w formie krótkiej prezentacji, a następnie na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach pojawiali się laureaci, którzy mieli okazję do odebrania gratulacji i podziękowań.

Niestety z powodu epidemii koronawirusa, ostatnie edycje tej uroczystości musiały zmienić charakter, dostosowując się do aktualnych przepisów sanitarnych i epidemicznych. Nie oznacza to jednak, że sama procedura przyznania nagród była zagrożona. Zgodnie bowiem z harmonogramem działań, Urząd Miasta co roku przygotowuje środki, które trafią na konta laureatów.

Wśród tegorocznych nagrodzonych laureatów w kategorii sportowca roku, znajduje się 22 zawodników, którzy osiągnęli sukcesy w: kickboxingu, pływaniu, boksie, trójboju siłowym, siatkówce (na siedząco), brazylijskim jujitsu.

Wśród laureatów w dziedzinie kultury znajdują się 3 zespoły, którym przyznano nagrody zbiorowe oraz 11 artystów w kategorii nagród indywidualnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem nagradzania, przyjętym przez Radę Miasta Knurów, kandydatury osób wyróżnionych wysuwają mieszkańcy bądź środowisko sportowe i kultury w terminie od 2 do 30 stycznia każdego roku. Następnie powołana przez Prezydenta Miasta Komisja analizuje zgłoszone propozycje. Ostateczną listę zatwierdza Prezydent Miasta Knurów.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów także w kolejnych latach.

statuetki z gali z roku 2021

do góry