• język migowy
  • BIP
  • EU

Najstarszy mieszkaniec Knurowa

24 Września 2015

W miniony wtorek 22 września br. najstarszy mieszkaniec Knurowa obchodził swoje 104 urodziny. Z tej okazji, Jubilata odwiedził w jego domu Zastępca Prezydenta Knurowa Piotr Surówka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Bismor. Oprócz wiązanki kwiatów oraz okolicznościowego upominku, Pan Maksymilian Weniger otrzymał także gratulacje Prezydenta Miasta Adama Ramsa z osobistymi życzeniami zdrowia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu i kolejnych Jubileuszy.

Pan Maksymilian urodził się w 1911r. w Knurowie. Z wykształcenia był kowalem, pracował min.w Koksownii, Kopalni Węgla Kamiennego "Szczygłowice". Jubilat większość swojego  życia związany jest  z Knurowem, gdzie w 1936r. zawarł związek małżeński i na świat przyszły jego dzieci (dwie córki i dwóch synów), wnuki i prawnuki. Od końca lat siedemdziesiątych jest wdowcem.

Obecnie mieszka razem z córką i jej rodziną, w sąsiedztwie bliższej i dalszej rodziny. Jubilat jest osobą pogodną, uśmiechniętą, lubiącą rozmowy z innymi. Mimo sędziwego wieku interesuje się wszystkim, ze szczególnym sentymentem wspomina czasy młodości i okres pracy w powstającej na jego oczach i przy udziale pracy jego rąk KWK "Szczygłowice" (jego dziełem był szyb kopalni).

    

                 Jubilatowi życzenia składa Z-ca Prezydenta P.Surówka (fot. Redakcja Tygodnika ,,Przegląd Lokalny")

      

    P.Maksymilian Weniger w otoczeniu najbliższej rodziny i gości z Urzędu Miasta (fot. Redakcja Tygodnika ,,Przegląd Lokalny")

 

 


udostępnij
do góry