• język migowy
  • BIP
  • EU

Nakręceni na pomaganie

12 Lutego 2021

Zakupione przez Urząd Miasta charakterystyczne czerwone kosze na nakrętki w kształcie serca pojawią się niebawem w ruchliwych miejscach Knurowa po to, aby pomóc zarówno potrzebującym, ale też by promować proekologiczne działania i umacniać poczucie solidarności wśród mieszkańców.

O ich dokładnej lokalizacji będą decydować również dogodne miejsce do zamontowania, widoczności, czy też możliwości umiejętnego opróżniania.

Jest to nie tylko przedsięwzięcie proekologiczne, ale przede wszystkim mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym - poprzez uzyskanie pieniędzy ze sprzedaży odpadów plastikowych w postaci nakrętek. 

Już teraz zachęcamy do gromadzenia wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, a także chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczany za cele dobroczynne.

Warto wspomnieć, że w akcję zainicjowaną przez Urząd Miasta włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury w Knurowie, które zakupią także swoje kosze. Pojawią się one w rejonie Ratusza i redakcji Przeglądu Lokalnego oraz w rejonie obiektów sportowych MOSiR Knurów ( w kształcie piłek). W sumie będą co najmniej 4 pojemniki. Mamy nadzieję, że jak tylko poprawi się pogoda, a wraz z nią przyjdzie wiosna, mieszkańcy Knurowa korzystać będą chętnie z nowych lokalizacji, przyczyniając się tym samym do zrobienia czegoś dobrego dla innych ludzi oraz dla naszej planety!

pojemnik na nakrętki

do góry