• język migowy
  • BIP
  • EU

Niebawem zagramy w boule

6 Maja 2022

Miesiąc temu Wydział Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miasta Knurów przekazał plac budowy przy ul. Szpitalnej pod nowy skate park, o czym pisaliśmy na stronie miasta. W artykule wspomniano również o dodatkowej inwestycji, a mianowicie budowie boiska do gry w boule.

W dniu dzisiejszym o godzinie 9:00 nastąpiło przekazanie placu budowy Firmie REST Adam Marquardt z Knurowa, która jeszcze w dniu dzisiejszym rozpoczęła prace ziemne. Boisko składające się z dwóch torów o wymiarach 4 x 15 metrów ma zostać wykonane maksymalnie pod koniec września tego roku. Przewidziany koszt inwestycji opiewa na kwotę 69 063,77 zł

Gra w boule (inna nazwa petanque) to niezwykle prosta, łącząca całe pokolenia gra, polegająca na rzucaniu metalowych kul jak najbliżej celu, którym jest mała drewniana lub plastikowa piłeczka - tzw. świnka. Pochodząca z Francji rozrywka jest szczególnie popularna nie tylko w kraju nad Sekwaną, ale także w Hiszpanii, Belgii czy Maroko, gdzie w parkach, na skwerach i na podwórkach można spotkać ludzi rywalizujących ze sobą w przyjaznej atmosferze. W Polsce także można zaobserwować coraz liczniejszą grupę amatorów gry w boule. W Knurowie są już pasjonaci gry w boule, którzy z pewnością będą częstymi bywalcami na nowych boiskach.

Dwie integralne inwestycji, a mianowicie skate park oraz boisko do gry w boule, zostaną zrealizowane w III kwartale tego roku i będą zupełnie nowym miejscem poszerzającym ofertę sportowo-rekreacyjną w Mieście Knurów.

Podobne wiadomości:

do góry