• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ruszają prace związane z odwodnieniem osiedli WP I i II

Ruszają prace związane z odwodnieniem osiedli WP I i II

9 Maja 2022

W dniu dzisiejszym Wydział Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miasta Knurów przekazał plac budowy pod realizację zadania pod nazwą „Odwodnienie w rejonie osiedla Wojska Polskiego I i osiedla Wojska Polskiego II oraz odbudowa rowu Witrel w Knurowie”.

Podczas dzisiejszego spotkania byli obecni przedstawiciele knurowskiego magistratu, Firmy TKS Sp. z o. o. z Katowic odpowiadającej za wykonawstwo, a także właściciele ogródków działkowych, przez które będą przebiegać prace budowlane. W czasie spotkania miała miejsce wizja lokalna, podczas której szczegółowo omawiano zakres zadania.

Dzisiejsze przekazanie placu budowy było efektem podpisania w miniony piątek 06.05.2022 r. umowy z Wykonawcą. Od daty sporządzenia dokumentu Firma z Katowic powinna wykonać inwestycję do 23 miesięcy, a mianowicie do kwietnia 2024 roku.

Urząd Miasta w Knurowie kilkukrotnie informował o temacie dużej inwestycji komunalnej w obszarze ochrony środowiska, związanej z odwodnieniem osiedli Wojska Polskiego I i II.

Nasze miasto otrzymało ponad 22 miliony złotych na odwodnienie terenów osiedla Wojska Polskiego I i II w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Program jest częścią Polskiego Ładu i ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

W planach inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu FOCH o długości ok 1,2 km wraz z budową studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. Zadaniu towarzyszyć będzie budowa podziemnego zbiornika retencyjnego rurowego o długości ok. 0,2 km wraz z wylotem kanalizacji deszczowej. Prace kanalizacyjne uzupełnione zostaną przebudową nawierzchni ulicy Ułanów wraz z podbudową oraz wykonaniem chodników i miejsc postojowych.

Warto dodać, że zakres prac został podzielony na 2 etapy. Pierwszy obejmuje obszar od wylotu do rowu FOCH do ul. Szpitalnej, natomiast drugi etap obejmie odwodnienie od ul. Ułanów do ul. Szpitalnej.

Podczas trwania prac mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu pieszym oraz drogowym, o czym będziemy na bieżąco informować na stronach Urzędu Miasta Knurów.

 

Podobne wiadomości:

do góry