• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Niebawem ruszą prace związane z odwodnieniem osiedli WP I (..)

Niebawem ruszą prace związane z odwodnieniem osiedli WP I i II

13 Kwietnia 2022

Podpisanie umowy z Wykonawcą powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Firma z Katowic powinna wykonać inwestycję do 23 miesięcy od daty podjęcia współpracy z Gminą Knurów.

Urząd Miasta w Knurowie kilkukrotnie informował o temacie dużej inwestycji komunalnej w obszarze ochrony środowiska, związanej z odwodnieniem osiedli Wojska Polskiego I i II.

Nasze miasto otrzymało ponad 22 miliony złotych na odwodnienie terenów osiedla Wojska Polskiego I i II w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Program jest częścią Polskiego Ładu i ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

W planach inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu FOCH o długości ok 1,2 km wraz z budową studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. Zadaniu towarzyszyć będzie budowa podziemnego zbiornika retencyjnego rurowego o długości ok. 0,2 km wraz z wylotem kanalizacji deszczowej. Prace kanalizacyjne uzupełnione zostaną przebudową nawierzchni ulicy Ułanów wraz z podbudową oraz wykonaniem chodników i miejsc postojowych.

Wspomniany na wstępie fakt podpisania umowy z Wykonawcą, to efekt pomyślnego rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego w styczniu tego roku. W jego wyniku firma TKS Sp. z o. o. z Katowic została uznana za najkorzystniejszą spośród 3 ofert dopuszczonych do oceny.

Warto dodać, że zakres prac został podzielony na 2 etapy. Pierwszy ma zostać zrealizowany do 11 miesięcy od momentu podpisania umowy, obejmujący obszar od wylotu do rowu FOCH do ul. Szpitalnej, natomiast drugi etap umowy obejmuje odwodnienie od ul. Ułanów do ul. Szpitalnej.

Koszt inwestycji to 14.753.850,00 zł

Podobne wiadomości:

do góry