• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ruszył przetarg na wykonanie odwodnienia terenów (..)

Ruszył przetarg na wykonanie odwodnienia terenów mieszkaniowych

31 Stycznia 2022

W czwartek 27 stycznia br. ogłoszony został  przetarg na roboty budowlane związane z  odwodnieniem terenów wokół osiedla Wojska Polskiego I i II.

Rozpoczęcie przygotowań do tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców inwestycji to efekt otrzymania przez Gminę Knurów dofinansowania w październiku ubiegłego roku. Chodzi o  rządowe wsparcie finansowe z Programu Inwestycji Strategicznych, które jest częścią Polskiego Ładu i ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Knurów otrzymał 22 miliony 100 tysięcy złotych na odwodnienie terenów osiedla Wojska Polskiego I i II

W założeniach inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu FOCH o długości ok 1,2 km wraz z budową studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. Zadaniu towarzyszyć będzie budowa podziemnego zbiornika retencyjnego rurowego o długości ok. 0,2 km wraz z wylotem kanalizacji deszczowej.
Prace kanalizacyjne uzupełnione zostaną przebudową nawierzchni ulicy Ułanów wraz z podbudową oraz wykonaniem chodników i miejsc postojowych.

Przewidywany całkowity koszt inwestycji oszacowany został na 26 milionów złotych, jednakże ostateczną wartość poznamy dopiero po przeprowadzeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy robót, który właśnie ruszył.

Termin składania ofert upływa we wtorek 15 lutego 2022 roku o godzinie 09:00
Szczegóły dotyczące postępowania przetargowego dostępne są TUTAJ

Osiedla Wojska Polskiego I i II, foto: Krzysztof Jojko

Podobne wiadomości:

do góry