• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w (..)

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę

29 Stycznia 2022

Tegoroczny jubileuszowy 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się szybkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę 30 stycznia br. w całym kraju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” co oznacza, że środki zebrane podczas kwesty i licytacji przeznaczone zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wspomnieć należy, że koniec stycznia nie jest zwyczajową datą organizowania Finałów WOŚP, które na ogół odbywały się w drugą niedzielę miesiąca. Jednakże obostrzenia pandemiczne, a także ogłoszone w całym kraju ferie spowodowały o przesunięciu daty.

COVID-19 odciśnie swoje piętno niestety także na formule tegorocznego Finału. Wiele wydarzeń kulturalnych i koncertowych odbywać się będzie zdalnie, nieco inaczej wyglądać też będzie tradycyjne ,,światełko do nieba". Najważniejsze jednak, w niedzielny poranek będzie można spotkac kwestujące grupy młodzieży i dorosłych z puszkami ozdobionymi charakterystycznymi serduszkami. To własnie serca i serduszka, zarówno w wymiarze symbolicznym jak i namacalnym, w postaci ofiarowanych datków, stanowią znak rozpoznawczy Orkiestry.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, samorządy angażują się w zabezpieczenie logistyczne i organizacyjne lokalnych Finałów, odbywających się na terenie miast i gmin.

Nie inaczej jest w Knurowie, gdzie co roku Centrum Kultury powołuje do życia Miejski Sztab, koordynujący zbiórkę oraz przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących.

Atrakcje, które odbędą się w ramach najbliższego finału WOŚP zostały opisane na poniższym plakacie.

Wszystkie te wydarzenia dostępne będą na kanale facebookowym Centrum Kultury w Knurowie

Podczas zbiórki w Knurowie, będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców komórek macierzystych.

 

plakat WOŚP

plakat WOŚP dotyczący wymazów

Podobne wiadomości:

do góry