• język migowy
  • BIP
  • EU

29 Finał WOŚP za nami

3 Lutego 2021

logo 29 finału WOŚPTegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem „Finał z głową” co oznacza, że środki zebrane podczas kwesty i licytacji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy. W całym kraju, również i w Knurowie, w niedzielę 31 stycznia trwała zbiórka pieniędzy, odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz koncerty i wydarzenia kulturalne.

Wspomnieć należy, że koniec stycznia nie jest zwyczajową datą organizowania Finałów WOŚP, które na ogół odbywały się w drugą niedzielę miesiąca. Jednakże obostrzenia pandemiczne, a także ogłoszone w całym kraju ferie spowodowały o przesunięciu daty. COVID-19 odciśnie swoje piętno niestety także na formule tegorocznego Finału. Wiele wydarzeń kulturalnych i koncertowych odbyły się zdalnie.

W naszym mieście, od wczesnych godzin porannych, 25-osobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach z puszkami. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła, wszyscy w maseczkach.

Deklarowana kwota zebrana przez wolontariuszy sztabu nr 48 w Knurowie wynosi 23 944,68 zł, która w połowie bieżącego miesiąca powinna jeszcze wzrosnąć po podliczeniu pieniędzy z licytacji internetowych.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, samorządy angażują się w zabezpieczenie logistyczne i organizacyjne lokalnych Finałów, odbywających się na terenie miast i gmin. Nie inaczej było Knurowie, gdzie co roku Centrum Kultury powołuje do życia Miejski Sztab, koordynujący zbiórkę oraz przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących.

Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, mieszczący się w Kinie Scena KULTURA, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały takie instytucje i stowarzyszenia jak: Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr F.Ogana, Straż Miejska w Knurowie oraz Policja.

Studio sztabu 29 finału WOŚP Knurów

informacja o kwocie zebranych środków

Podobne wiadomości:

do góry