• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w (..)

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę

27 Stycznia 2023

Tegoroczny 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się szybkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia br. w całym kraju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o ok. 8%. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W niedzielny poranek będzie można spotkać kwestujące grupy młodzieży i dorosłych z puszkami ozdobionymi charakterystycznymi serduszkami. To właśnie serca i serduszka, zarówno w wymiarze symbolicznym jak i namacalnym, w postaci ofiarowanych datków, stanowią znak rozpoznawczy Orkiestry.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, samorządy angażują się w zabezpieczenie logistyczne i organizacyjne lokalnych Finałów, odbywających się na terenie miast i gmin.

Nie inaczej jest w Knurowie, gdzie co roku Centrum Kultury powołuje do życia Miejski Sztab, koordynujący zbiórkę oraz przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących.

W tym roku w Knurowie sztab WOŚP będzie zlokalizowany w Klubie Kultury Lokalnej Sztukateria przy ul. Kosmonautów, gdzie w godz. 15.00-22.00 przewidziano sporo atrakcji:

Wszystkie te wydarzenia dostępne będą na kanale facebookowym Centrum Kultury w Knurowie - LINK

plakat informacyjny

 

plakat informacyjny

Podobne wiadomości:

do góry