• język migowy
 • BIP
 • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w (..)

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę

29 Stycznia 2021

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Śwątecznej Pomocy zbliża się szybkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę 31 stycznia br. w całym kraju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy pod hasłem „Finał z głową” co oznacza, że środki zebrane podczas kwesty i licytacji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy.

Wspomnieć należy, że koniec stycznia nie jest zwyczajową datą organizowania Finałów WOŚP, które na ogół odbywały się w drugą niedzielę miesiąca. Jednakże obostrzenia pandemiczne, a także ogłoszone w całym kraju ferie spowodowały o przesunięciu daty. COVID-19 odciśnie swoje piętno niestety także na formule tegorocznego Finału. Wiele wydarzeń kulturalnych i koncertowych odbywać się będzie zdalnie, nieco inaczej wyglądać też będzie tradycyjne ,,światełko do nieba". Najważniejsze jednak, w niedzielny poranek będzie można spotkac kwestujące grupy młodzieży i dorosłych z puszkami ozdobionymi charakterystycznymi serduszkami. To własnie serca i serduszka, zarówno w wymiarze symbolicznym jak i namacalnym, w postaci ofiarowanych datków, stanowią znak rozpoznawczy Orkiestry.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, samorządy angażują się w zabezpieczenie logistyczne i organizacyjne lokalnych Finałów, odbywających się na terenie miast i gmin. Nie inaczej jest w Knurowie, gdzie co roku Centrum Kultury powołuje do życia Miejski Sztab, koordynujący zbiórkę oraz przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących.

A jakie są to atrakcje?

W programie przewidziano:

 • Knurowskie STUDIO WOŚP - transmisja LIVE na Facebooku Centrum Kultury w Knurowie
 • Wywiad z Krzysztofem Skowrońskim na temat historii WOŚP w Knurowie
 • Sekrety nowoczesnej medycyny - prezentacja sztucznego serca przez Jacka Waszaka, który wziął udział w pierwszej pionierskiej operacji przeszczepu sztucznego serca w Polsce - laureata prestiżowej nagrody w dziedzinie medycyny „Złoty Skalpel”
 • Warsztaty tworzenia lampionu z sercowym witrażem prowadzone przez mgr sztuki Zofię Mihilewicz
 • Rozmowa z Krystianem, który kwestuje co roku od początku istnienia WOŚP, lecz z powodu pandemii musi aktualnie przebywać w izolacji
 • Występ dziecięcych i młodzieżowych zespołów Centrum Kultury - Marzenie BIS z Klubu Sztukateria, Kolorowe Nutki ze Studia Piosenki i Musicalu oraz Mażoretki Scarlet z towarzyszeniem Orkiestry KWK Knurów
 • Film „Dlaczego pomaganie jest fajne?” - wywiady z knurowianami, którzy lubią pomagać lub taką pomoc otrzymali
 • „Światełko do nieba” w postaci kolażu filmów nadesłanych przez mieszkańców Knurowa
 • Koncerty live ze sceny Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach

  15.10 - 15.40 Aeroplan
  16.00 - 16.30 Awake
  16.40 - 16.50 Zespoły Centrum Kultury
  17.05 - 17.35 Blues Machine
  17.50 - 18.20 The Midnight Group
  18.35 - 19.05 The Farsk
  19.20 - 20.00 BR Band
  20.15 - 20.45 Po Godzinach
  21.00 - 21.30 Eternus
  21.45 - 22.15 VUKK

Wszystkie te wydarzenia dostępne będą na kanale facebookowym Centrum Kultury w Knurowie

Warto dodać, że cały czas trwają licytacje gadżetów i akcesoriów z grafiką tegorocznego Finału

 

plakat dotyczący wydarzeń w Knurowie podczas 29 finału WOŚP

Podobne wiadomości:

do góry