• język migowy
  • BIP
  • EU

30 Finał WOŚP za nami

1 Lutego 2022

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem „Przejrzyj na oczy” co oznacza, że środki zebrane podczas kwesty i licytacji przeznaczone zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W całym kraju, również i w Knurowie, w niedzielę 30 stycznia trwała zbiórka pieniędzy, odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz koncerty i wydarzenia kulturalne.

Wspomnieć należy, że koniec stycznia nie jest zwyczajową datą organizowania Finałów WOŚP, które na ogół odbywały się w drugą niedzielę miesiąca. Jednakże obostrzenia pandemiczne spowodowały o przesunięciu daty. COVID-19 odciska swoje piętno niestety także na formule tegorocznego Finału. Wiele wydarzeń kulturalnych i koncertowych odbyły się zdalnie.

W naszym mieście, od wczesnych godzin porannych, 47-osobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach z puszkami. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła, wszyscy w maseczkach.

Kwota zebrana przez wolontariuszy sztabu nr 6264 w Knurowie wynosi 42 741,98 zł, która okazuje się być rekordową, w przeciągu wszystkich lat „grania w mieście”.

Podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, samorządy angażują się w zabezpieczenie logistyczne i organizacyjne lokalnych Finałów, odbywających się na terenie miast i gmin. Nie inaczej było Knurowie, gdzie co roku Centrum Kultury powołuje do życia Miejski Sztab, koordynujący zbiórkę oraz przygotowuje szereg atrakcji towarzyszących.

Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, mieszczący się w Kinie Scena KULTURA, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały takie instytucje i stowarzyszenia jak: Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr F. Ogana, Straż Miejska w Knurowie oraz Policja.

30 Finał WOŚP za nami

Kwota zebrana w 2022 roku przez wolontariuszy sztabu nr 6264 w Knurowie okazała się być rekordową, w przeciągu wszystkich lat „grania w mieście”.

Podobne wiadomości:

do góry