• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Gmina pozyskała dodatkowe środki pomocowe na wsparcie (..)

Gmina pozyskała dodatkowe środki pomocowe na wsparcie osób dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie

25 Stycznia 2023

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Knurów, która miała miejsce w dniu dzisiejszym, poświęcona była wprowadzeniu do budżetu miasta nowego zadania , na realizację którego Gmina pozyskała blisko 150 tysięcy złotych.

Celem głównym projektu jest poprawa funkcjonowania rodzin dotkniętych skutkami kryzysu migracyjnego związanego z wojną na terytorium Ukrainy. Projekt, którego realizacja ma potrwać do końca I półrocza bieżącego roku, polegać będzie na wdrożeniu przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Knurowie specjalistycznych usług z zakresu wsparcia rodziny.

Usługi te będą adresowane do grupy 20 osób wymagających ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie. Zgodnie z założeniami projektu, wsparcie udzielane przez MOPS Knurów dedykowane będzie indywidualnym potrzebom i z  uwzględnieniem specyfiki tej grupy docelowej.

Warto zaznaczyć, że część środków pomocowych przewidziana jest na wsparcie instytucjonalne MOPS Knurów, co powinno przełożyć się bezpośrednio na stałe podoszenie standardu i jakość usług z zakresu wsparcia rodziny, realizowanych przez  pracowników pomocy społecznej.

Środki pomocowe pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

do góry