• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nietypowa edukacja w knurowskich szkołach

Nietypowa edukacja w knurowskich szkołach

16 Lutego 2023

logo miejskiego centrum edukacjiProblem uzależnień jest powszechnie znanym zjawiskiem. Jedni tylko o tym słyszeli, inni doświadczają tego bezpośrednio. Również w gronie dzieci i młodzieży pojawiają się te trudne momenty, które odbijają piętno w dorosłym życiu.

Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie postanowiło przeprowadzić cykl zajęć edukacyjnych, dla uczniów szkół podstawowych, poszerzając wiedzę w obszarze uzależnień. Pomysł okazał się bardzo trafiony, jednak jego realizacja była jeszcze lepsza, bowiem zajęcia poprowadził popularny raper „Mikser”.

Artysta na co dzień specjalizuje się we freestyle'u prowadzonym bezpośrednio na ulicy. Swoje występy nagrywa i umieszcza w internecie, co na bieżąco śledzi spora grupa funów, głównie młodzież. „Mikser” prowadzi również warsztaty dla młodzieży, w trakcie których omawia zagadnienia, takie jak m.in. przemoc, uzależnienia, mass media i manipulacje.

Muzyk w dniach 15-16 lutego 2023 roku odwiedził knurowskie placówki oświatowe, gdzie podczas spotkań z młodzieżą w salach gimnastycznych i aulach, docierał do odbiorców poprzez kreatywne rymy, wzbudzając wiele emocji, również wśród nauczycieli.

Zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku Oświata w Knurowie, gdzie znajdują się zdjęcia i filmy z wizyt rapera w knurowskich szkołach podstawowych.

foto: Krzysztof Jojko

Mikser podczas prelekcji, foto: Krzysztof Jojko

Podobne wiadomości:

do góry