• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nowe budynki mieszkalne przy ul.Dworcowej

Nowe budynki mieszkalne przy ul.Dworcowej

24 Lipca 2019

MTBS  Tarnowskie Góry, w którym Gmina Knurów posiada udziały, rozpoczął inwestycję budowy 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie Starego Knurowa. Obiekty powstają na działkach gminnych, które były do tej pory dzierżawione przez osoby prywatne pod ogródki.

Obiekty oddane zostaną do użytku pod koniec przyszłego roku, jednakże już teraz MTBS przyjmuje zgłoszenia chętnych, zainteresowanych zamieszkaniem w nowej lokalizacji.

Jak wynika z dokumentacji projektowej, budynki posiadać będą 4 kondygnacje z całkowitym podpiwniczeniem, oraz z użytkowym poziomem poddasza. Składać się będą z sześciu 3-pokojowych oraz jedenastu 2-pokojowych mieszkań, co razem daje 34 nowych lokali.

Potrzeby parkingowe zespołu zapewniono poprzez wydzielenie w granicach działek 16 miejsc postojowych na poziomie terenu, oraz 2 x po 11 miejsc postojowych dla samochodów osobowych na poziomie parkingów podziemnych. Łącznie na potrzeby zespołu mieszkaniowego zaprojektowano 38 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w tym 4 stanowiska  postojowe na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Całkowity koszt inwestycji wynosi 8 milionów 798 tysięcy złotych, z czego 20% pokrywa Gmina Knurów ze środków własnych oraz pożyczki z Banku Gospodarki Krajowej. Pozostały wkład finansowy zapewnia MTBS.

 

Roboty budowlane w rejonie skrzyżowania ulic Dworcowej i Pocztowej w Knurowie

 

Wizualizacja przyszłego zespołu mieszkaniowego (materaiały MTBS Tarnowskie Góry sp. z o.o.)

 
udostępnij
do góry