• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nowe oblicze historycznego beamcioka przy ul. Dworcowej 33

Nowe oblicze historycznego beamcioka przy ul. Dworcowej 33

3 Marca 2020

W samo południe 3 marca 2020r. odbyła się symboliczna uroczystość oddania do użytku zrewitalizowanego budynku przy ul.Dworcowej 33 w Knurowie, w którym znajdzie swoje miejsce nowa placówka knurowskiego MOPS-u w postaci Centrum Wsparcia Inicjatyw Społecznych.

Zanim jednak CWIS oficjalnie uruichomi swoją działalność w zakresie świadczenia kwalifikowanych usług społecznych, wspierających rodziny i osoby znajdujące się w sytuacjach kryzysowych, w dniu dzisiejszym podsumowano i zakończono fazę inwestycyjną.

Na zaproszenie Prezydenta Knurowa Adama Ramsa, w spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski, Przewodniczący Rady Miasta Knurów Tomasz Rzepa wraz z licznymi radnymi Rady Miasta Knurów, dyrektorzy i kierownicy placówek z terenu powiatu gliwckiego i Knurowa zajmujący się pomocą społeczną, wsparciem rodziny i pracą z osobami niepełnosprawnymi.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także knurowskich organizacji pozarządowych wspólpracujących z miastem w obszarze integracji społecznej i profilaktyki zdrowia, dyrektorów miejskich placówek oświatowych z rejonu Starego Knurowa oraz przedstawiciele służb technicznych, generalny wykonawca robót i inspektor nadzoru, odpowiedzialni za prawidłowy przebieg prac.

Jak podkreslał Prezydent Rams, efekt zabiegów rewitalizacyjnych, którym poddany został nieczynny dotąd beamciok przy ul.Dworcowej 33, to wynik starań Gminy o zachowanie historycznego i kulturowego dziedzictwa naszego miasta. Przeszło 100-letni budynek przeszedł ogromną metamorfozę, a w tej chwili pełnić będzie nowe funkcje z pożytkiem dla rozwoju społeczności lokalnej Knurowa- na dowód czego Prezydent przekazał symboliczne klucze do obiektu na ręce Dyrektorki MOPS Knurów Małgorzaty Cisek-Sopel.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością poseł na Sejm RP Jarosław Gonciarz oraz występ słowno-muzyczny grupu dzieci w regionalnych strojach ze szkoły podstawowej nr.2, przygotowany przez nauczycielkę Panią Halinę Pyka. 

 

{GALERIA:172}

udostępnij
do góry