• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nowy Dyrektor Centrum Kultury w Knurowie

Nowy Dyrektor Centrum Kultury w Knurowie

1 Października 2021

Mariusz Kowalczyk jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie klarnetu oraz Uniwersytetu Śląskiego z filią w Cieszynie na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym. Stopień doktora w dziedzinie artystycznej dyrygowanie uzyskał na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Od 1994 roku Mariusz Kowalczyk pełni funkcję dyrygenta w Orkiestrze KWK Knurów, angażuje się również publicznie jako juror wielu konkursów wokalnych o zasięgu wojewódzkim czy miejskim. Prowadzi również zajęcia edukacyjne w obszarze muzyki dla dzieci i młodzieży, jest także autorem programu umuzykalniającego "Orkiestra Dzieciom". Do jego sukcesów można zaliczyć między innymi wspólny występ z zespołem Walk Away i światowej sławy saksofonistą Eryckiem Marienthalem oraz z Marcinem Wyrostkiem i Krzysztofem Nowakowskim.

Mariusz Kowalczyk od wielu lat pełnił funkcje zastępcy dyrektora Centrum Kultury w Knurowie. Dzięki swojej pracy miał okazję zaznajomić się ze środowiskiem kulturalnym zarówno w Knurowie jak i całym regionie. Jego specjalnością jest tworzenie projektów miękkich w zakresie kultury i organizacji imprez masowych.

Bogate doświadczenie oraz sprecyzowane wykształcenie od początku procesu rekrutacji stawiały Pana Kowalczyka jako faworyta, w finale czego, z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Knurów Piotra Surówki otrzymał nominację na Dyrektora Centrum Kultury w Knurowie. Mariusz Kowalczyk zastąpił na tym stanowisko zmarłego w tym roku dotychczasowego, wieloletniego dyrektora tej jednostki Jerzego Kosowskiego.

Mariusz Kowalczyk i Piotr Surówka

do góry