• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

8 Listopada 2013
Jak co roku o tej porze w całym kraju trwają przygotowania do uroczystych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w większości miast zaplanowano uroczyste składanie kwiatów i wieńców, pod pomnikami upamiętniającymi zryw niepodległościowy, msze okolicznościowe, a także imprezy i spotkania patriotyczne.

Również w Knurowie przygotowany został na ten dzień program obchodów. Dokładnie o godzinie 11:30 w Kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego przy ul. Dworcowej w Knurowie rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny, wzbogaci ją występ Orkiestry Dętej KWK Knurów.

Po nabożeństwie - ok. 12:20 - nastąpi uroczysty przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń, a także przedstawicieli samorządu terytorialnego pod pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Na czele delegacji Gminy Knurów stać będzie Prezydent Miasta Adam Rams. Składaniu wieńców i kwiatów towarzyszyć będzie zaciągnięcie warty honorowej przez harcerzy oraz uczniów klasy mundurowej. Ponadto uczniowie I klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie złożą ślubowanie.
 

Przypomnijmy także, że w poniedziałkowe popołudnie odbędzie się koncert "Piosenki Prawdziwej", w wykonaniu Studia Piosenki i Musicalu. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Klubie Kultury Lokalnej Sztukateria. Zaprezentowane zostaną m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, Tadeusza Woźniaka, Jana Pietrzaka, Edwarda Stachury oraz Marka Grechuty. Koncert poprowadzi Agnieszka Bielanik-Witomska.

Wstęp na koncert jest nieodpłatny. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do wspólnego świątowania.

 

Obchody Święta Niepodległości w latach ubiegłych.

 Obchody Święta Niepodległości w latach ubiegłych. (fot. Archiwum UM Knurów)

   

do góry