• język migowy
  • BIP
  • EU

Obchody Święta Niewidomych

12 Października 2021

W dniu jutrzejszym 13 października 2021 r. w Knurowie, jak co roku, odbędą się obchody Święta Niewidomych „Biała Laska”, których organizatorem jest Koło PTTK TRION.

Koło TRION przy PTTK Ziemi Gliwickiej, w 2019 roku zostało uhonorowane najwyższym wyróżnieniem miejskim „Laur Knurowa” za wieloletnią działalność na rzecz osób niewidomych w Knurowie.

Obchody rozpoczną się o godzinie 8:15 Mszą Świętą Dziękczynną w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie.
Tuż po mszy odbędzie się Akademia w Klubie Lokatorek przy ul. Armii Krajowej 1, podczas której osoby niewidome pokażą sposoby funkcjonowania w społeczeństwie oraz przedstawią swoje osobiste osiągnięcia, a reprezentanci instytucji publicznych przybliżą charakterystykę możliwych działań ułatwiających funkcjonowanie osób niewidomych i niedowidzących.

W czasie uroczystości przewidziano występ artystyczny muzyka Piotra Świecznika, a także zostaną zaprezentowane prace członków Koła, którzy mają okazję uczestniczyć w wielu konkursach, warsztatach i eventach.

W obchodach święta „Biała Laska” swój udział zaplanowali między innymi przedstawiciele knurowskiego oraz powiatowego samorządu.

do góry