• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Otwarta Strefy Aktywności nabiera kształtów

Otwarta Strefy Aktywności nabiera kształtów

9 Sierpnia 2019

W ramach zadań inwestycyjnych, przewidzianych do realizacji w bieżącym roku przez Gminę Knurów, jest m.in. budowa specjalnej strefy aktywności, która powstaje w centrum miasta przy ul. Szpitalnej na przeciw placu targowego.To efekt pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019..

Celem inwestycji jest budowa ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefy aktywności, adresowanej do całych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzieży. Strefa składać się będzie z siłowni plenerowej, w ramach której zaplanowano 6 urządzeń, tj. biegacz, ławka do ćwiczeń, orbitrek, twister z wahadłem, wioślarz, wyciąg z wyciskaniem oraz z placu zabaw ze ścianką wspinaczkową, sieciami linowymi, tunelami, pomostem, drabinkami. Kompleks uzupełniony zostanie elementami małej architektury, takimi jak ławki, stojak na rowery, kosze na śmieci, stoliki do gry w szachy. Całość będzie ogrodzona .

Planowany termin zakończenia robót to koniec września br. Całkowity koszt robót wynosi 212 tysięcy złotych i jest finansowany z budżetu miasta oraz z dotacji ministerstwa w kwocie 50 tysięcy.  

 

Nowa strefa aktywności powstaje przy ul.Szpitalnej w Knurowie

 

 

 

do góry