• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Otwarte Strefy Aktywności w Knurowie

Otwarte Strefy Aktywności w Knurowie

15 Lutego 2018

W tegorocznych planach inwestycyjnych Gminy Knurów znalazło się m.in. zadanie polegające na wybudowaniu specjalnych stref aktywności. W planach jest stworzenie dwóch kompleksów w Szczygłowicach przy ul. Staszica oraz w centrum miasta przy ul. Szpitalnej naprzeciwko placu targowego. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie miasta, jednakże gmina starać się będzie o dofinansowanie kosztów realizacji zadania w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018.

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem robót, gmina zamierza wyłonić wykonawcę inwestycji na wiosnę tak, ażeby jeszcze w tym roku oddać strefy do użytku mieszkańcom. Według wstępnych szacunków, koszt zadania wyniesie 275 tys. zł, z czego 100 tys. zł miałoby pochodzić ze wspomnianego wyżej programu rządowego.

Każda ze stref posiadać będzie siłownię plenerową, w ramach której zaplanowano 6 urządzeń, tj. biegacz, ławka do ćwiczeń, orbitrek, twister z wahadłem, wioślarz, wyciąg z wyciskaniem. Kompleks uzupełniony będzie o plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, sieci linowe, tunelami, pomostem, drabinkami.

Planowane do realizacji place zabaw o charakterze sprawnościowym oraz siłownie plenerowe z urządzeniami fitness wraz z elementami małej architektury tworzyć będą wygodne i bezpieczne strefy relaksu i wypoczynku dla całych rodzin, a szczególnie dla dzieci i młodzieży.

 

Przykładowa wizualizacja Otwartej Strefy Aktywności (OSA)
źródło: https://www.msit.gov.pl/

udostępnij
do góry