• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Partnerzy z programu ERASMUS+ z wizytą w Miejskim (..)

Partnerzy z programu ERASMUS+ z wizytą w Miejskim Gimnazjum nr 1

6 Maja 2016

Od 9-13 maja 2016 r. w Miejskim Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Knurowie przebywać będą delegacje szkół partnerskich oraz instytucji szkoleniowych i oświatowych z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Wizyta zamyka dwuletni projekt pn. ,,Klasy europejskie 21 wieku: podejmowanie wyzwań ery cyfrowej w duchu innowacji i kreatywności".

Przedmiotem projektu, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach programu ERASMUS+, jest  wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie stosowania narzędzi informacyjno-komunikacyjnych, w tym mobilnych narzędzi internetowych oraz nowatorskich metod nauczania z wykorzystaniem technologii ICT.

W trakcie wyjazdów studyjnych, nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu szkół, a także odbyć szkolenie z obsługi nowych aplikacji i programów do interaktywnego nauczania. Uczniowie przygotowywali z kolei różnorakie prezentacje z wykorzystaniem narzędzi internetowych, udowadniając, że młodzi ludzie chętnie i szybko uczą się nowych technologii i obsługiwania urządzeń do interaktywnego nauczania. Wymiana młodzieży służyła także poznawaniu kontekstu kulturowego krajów partnerskich, uczniowie korzystali bowiem z gościnności rodzin oraz przygotowanych przez gospodarzy atrakcji  kulturalnych, jak występy, koncerty oraz wycieczki po regionie.

Zbliżająca się wizyta w Knurowie również została zaplanowana według przyjętych w programie założeń. Uroczyste powitanie nastąpi w poniedziałek 9 maja w sali Kina SCENA Kultura, podczas którego zaplanowano występy artystyczne w wykonaniu gimnazjalistów, którym towarzyszyć będzie orkiestra KWK Knurów-Szczygłowice.

Podczas pobytu w Knurowie, młodzież mieszkać będzie u rodzin naszych uczniów, którzy są jednocześnie ich opiekunami. W programie pobytu przewidziano udział w zajęciach szkolnych, podczas których zaprezentowane zostaną wyniki prac na temat używania narzędzi internetowych w szkołach, nauczyciele zaś wezmą udział w lekcjach otwartych przygotowanych przez kadrę pedagogiczną MG1 z wykorzystaniem narzędzi interaktywnych. Odbędą się także szkolenia i ćwiczenia umiejętnego korzystania z platform edukacyjnych. W ramach poznawania polskiej kultury, goście zwiedzą Kraków oraz kopalnię Guido w Zabrzu. [opracowano na podst. informacji własnej MG 1 w Knurowie]

 
Projekt współfinansowany jest w ramach europejskiego programu ERASMUS+ akcja K1 Partnerstwa strategiczne w wysokości 38 480 euro. Koordynatorem projektu jest szkoła z Portugalii.

        

wspólne warsztaty z uczniami partnerskich szkół (fot. MG 1)

       

tablica interaktywna wspomaga proces nauczania (fot. MG 1)

  

 młodzież z Knurowa podczas zagranicznego wyjazdu (fot. MG 1)

 

 

 

 

 

 

udostępnij
do góry