• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Pierwsza inwestycja z KSSE w Knurowie

Pierwsza inwestycja z KSSE w Knurowie

27 Maja 2020

Pozyskaliśmy ważnego inwestora dla miasta. Polska firma Aqua Marine z sektora MŚP wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie będącej własnością KSSE – informuje wiceszefowa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE) prof. AWSB dr hab. Barbara Piontek. – Przedsiębiorca planuje zatrudnić w nowym zakładzie co najmniej 90 nowych pracowników do końca 2021 roku. Wartość inwestycji to prawie 30 mln zł – dodaje.

– Aqua Marine Spółka Akcyjna S.K.A., będzie produkować prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna, przy użyciu ekologicznej technologii oraz rozwiązań domów pasywnych – wyjaśnia prof. Piontek.

– Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg na sprzedaż nieruchomości KSSE – działki o łącznej powierzchni 1,5705 ha – w Knurowie, a Zarząd wydał pozytywną decyzję o wsparciu inwestycji Aqua Marine w budowę nowej hali stawiając na nowoczesne rozwiązania, które są dla nas priorytetem – informuje Prezes Katowickiej SSE dr Janusz Michałek. Innowacyjność wybranej technologii wymaga wykorzystania specjalistycznej linii produkcyjnej, charakteryzującej się wysokim stopniem automatyzacji i sterowaniem w systemie CNC. – Liczymy, że wybrane rozwiązanie pozwoli firmie znacznie zwiększyć wydajność produkcji i dynamicznie się rozwijać – podkreśla Wiceprezes KSSE Jacek Bialik, kierujący Podstrefą Gliwicką, która zarządza terenami KSSE m.in. w Knurowie.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa Aqua Marine planuje budowę nowej hali i jej adaptację. – Cieszymy się, że możemy, pomimo sytuacji związanej z COVID-19, kontynuować działalność jednej z naszych spółek na terenie KSSE w Knurowie. Nasza branża jest bardzo przyszłościowa, a innowacyjny know–how pozwala nam realizować inwestycję w sposób jak najbardziej ekologiczny i wydajny. Planujemy zatrudnienie w nowym zakładzie co najmniej 90 osób – mówią współwłaściciele polskiej spółki Aqua Marine, Anna Malicka i Michał Rusiniak. – Dziękujemy KSSE za wsparcie, doradztwo i profesjonalną obsługę w czasie całego procesu inwestycyjnego – dodają.  

– Uzbrojenie przez miasto terenu w rejonie ulicy Szpitalnej przynosi dobre efekty. Mamy pierwszego poważnego inwestora w obszarze objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Inwestycja, w ramach której powstanie 90 miejsc pracy, przyczyni się do dalszego rozwoju Knurowa. Wierzę, że w ślad za firmą Aqua Marine pojawią się kolejne podmioty gospodarcze zainteresowane budową zakładów pracy na naszym terenie – ocenia Prezydent Knurowa Adam Rams.Zobacz wywiad z Prezydentem A.Ramsem – Pandemia COVID-19 stawia przed polskimi przedsiębiorcami wiele wyzwań. Pomimo tak trudnego czasu, firmy starają się odpierać koronawirusowy kryzys. Ambitne plany ma polska firma Aqua Marine, dzięki której w Knurowie na terenie KSSE ma powstać nowa inwestycja. Takie informacje zawsze napawają optymizmem tym bardziej, że planowo do 2021 roku zatrudnienie w tym zakładzie ma znaleźć kilkadziesiąt osób. Trzymam kciuki za powidzenie tego projektu – zaznacza Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. – Obrona polskich firm i miejsc pracy przed negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa to jeden z priorytetów rządu RP. Wsparciu naszej gospodarki służy tzw. tarcza antykryzysowa – podkreśla.

(źródło: informacja prasowa KSSE)


 

 

 

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) to, według Financial Times, najlepsza strefa ekonomiczna w Europie i nr 2 na świecie, a także lider wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych, jeśli chodzi o liczbę przyciąganych inwestycji i tworzone nowe miejsca pracy. Firmy działające w KSSE zainwestowały już ponad 37 mld zł i utworzyły 80 tys. miejsc pracy.

 

 

 


 

do góry