• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Pierwsze prace na obwodnicy Knurowa

Pierwsze prace na obwodnicy Knurowa

14 Sierpnia 2017

Wykonana na zlecenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dokumentacja projektowa, dotycząca budowy drogi dojazdowej, łączącej tereny Strefy z ul.Szpitalną w Knurowie, pozwoliła na zrealizowanie przez Gminę Knurów ważnej inwestycji z punktu widzenia przebudowy układu komunikacyjnego, jakim była budowy ronda na ulicy Szpitalnej i 26 Stycznia.

Wybudowanie ronda stanowiło I etap większego zadania, polegającego na skomunikowaniu działek inwestycyjnych z drogą publiczną- ulicą Szpitalną, a poprzez nią także z drogą krajową DK 78 i dalej z autostradą A4. W roku bieżącym, po zabezpieczeniu niezbędnych środków w budżecie miasta, Gmina przystąpiła do II etapu, jakim jest budowa 900 metrowego odcinka jezdni wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową i oświetleniem w kierunku ulicy Rakoniewskiego.

Po wyłonieniu w drodze przetargu wykonawcy robót budowlanych, w miesiącu lipcu ruszyły pierwsze roboty polegające na wykorytowaniu przyszłego odcinka drogi. Wykonawca prac- frirma PRUIM z Gliwic do końca bieżącego roku, o ile pozwolą na to warunki pogodowe, ma czas na ukończenie całości zadania. Równolegle do budowy nowej drogi, knurowskie PWiK wybuduje sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. 

Zgodnie z kosztorysem inwestorskim, budowa drogi kosztować będzie ponad 4 miliony 725 tysięcy złotych.

 

 

 

do góry