• język migowy
  • BIP
  • EU

Nowa karetka trafi do Knurowa

10 Sierpnia 2017

Jedna z 20 karetek zakupionych przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach trafi do Knurowa. Dokładnie chodzi o nowe Mercedesy Sprinter 316 CDI o pojemności 2,1l i mocy 163 koni mechanicznych, które mają trafić do służby jeszcze w tym miesiącu.

Zaraz po wykonaniu procedury rejestracji pojazdów, każdy z nich zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt oraz aparaturę medyczną, a między innymi: defibrylator, respirator czy pompę infuzyjną. Ambulansy dodatkowo mogą emitować sygnały niskotonowe, dzięki czemu są lepiej słyszalne. Są też przystosowane do montażu urządzeń systemu wspomagania dowodzenia. Każdy z samochodów został też wyposażony w przetwornicę 230 V

Koszt zakupu jednego samochodu to ponad 409,6 tys. zł brutto. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Warto dodać, że Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w Polsce, obsługującą obszar zamieszkujący przez blisko 3 mln mieszkańców. Nowe karetki pojawią w Katowicach, Zabrzu, Gliwicach, Mysłowicach, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Tychach, Mikołowie, Pyskowicach, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, a także w Knurowie, obok pełniącej już służbę innej podobnej karetki.

 Mercedesy Sprinter 316 CDI o pojemności 2,1l i mocy 163 KM
Foto: WPR w Katowicach

do góry