• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Plac zabaw w Starych Szczygłowicach otwarty

Plac zabaw w Starych Szczygłowicach otwarty

2 Sierpnia 2019

Oddany do użytku mieszkańców Krywałdu i Starych Szczygłowic nowy plac zabaw dla dzieci, to efekt ubiegłorocznego wniosku obywatelskiego, w ramach którego Gmina Knurów zrealizowała inwestycję budowy nowoczesnego, funkcjonalnego i bezpiecznego miejsca do zabawy dla najmłodszych.

Ogrodzony teren, położony niepodal szczygłowickiego kościoła pw.Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata posiada huśtawki, kiwaczki, ściankę wspinaczkową, ścianki linowe i wiele innych urządzeń, na których mogą bawić się dzieci. Centralna częśc placu wyłożona jest miękkimi płytami poliuretanowymi, które chronić będą maluchy  przed drobnymi urazami. Po bokach znajdują się trawniki, nie zabrakło też ławek do siedzenia i stojaków na rowery.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 186 tysięcy złotych, a generalnym wykonawcą  była firma z Tarnowa, która wygrała zanmówienie publiczne na roboty.

Warto zaznaczyć, że Gmina Knurów planuje kontynuację prac w tym rejonie, w efekcie których plac zabaw uzupełniony zostanie o nowe oświetlenie, dobudowany zostanie brakujący odcinek ciągu pieszego w kierunku ulicy Zwycięstwa, a w bezpośredniej bliskości placu powstanie siłownia pod chmurką.


  Tak prezentuje się nowy plac zabaw dla dzieci przy ul.Zwycięstwa w Knurowie

  Podczas otwarcia obecni byli Z-ca Prezydenta Knurowa K.Kostelecka, knurowscy radni J.Trzęsiok oraz L.Rejkowicz, a także proboszcz pobliskiej parafii ks. G.Kusze

Plac zabaw jest nie tylko kolorowy i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny dla najmłodszych, dzięki poliuretanowej nawierzchni

  do góry