• język migowy
  • BIP
  • EU

Plan powstania nowej drogi

22 Marca 2023

W dniu dzisiejszym przedstawiciele knurowskiego samorządu w osobach Prezydenta Miasta Adama Ramsa oraz jego zastępczyni Krystyny Kosteleckiej wzięli udział w ważnym spotkaniu koncepcyjnym z zarządem Kopalni Piasku "Kotlarnia" S.A., podczas którego obecny był również poseł Jarosław Gonciarz. Istotą rozmów był poruszenie problematyki związanej z budową drugiego odcinka drogi, która docelowo połączy ulice Szpitalną z Rakoniewskiego.

Obecnie Wydział Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miasta Knurów pracuje już nad projektem pozostałej części drogi o długości 800 m, wiodącej wzdłuż ścieżki rowerowej wybudowanej dzięki wsparciu unijnemu. Jej realizacja byłaby efektem kolejnego, ostatniego etapu budowy drogi, pełniącej finalnie rolę zachodniej obwodnicy centrum miasta.

Warto wspomnieć, że drogowe połączenie ulicy Szpitalnej z Rakoniewskiego, będzie miało również istotne znaczenie komunikacyjne związane z planami urbanistycznymi w tej części miasta, bowiem w rejonie ul. Rakoniewskiego tworzona jest koncepcja budowy osiedla mieszkaniowego.

Na zdjęciu zarząd Kopalni Piasku "Kotlarnia" S.A.

Podobne wiadomości:

do góry