• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Plan uruchomienia programu "Senior-WIGOR" w naszym mieście

Plan uruchomienia programu "Senior-WIGOR" w naszym mieście

16 Sierpnia 2016

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Knurowie działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej stara się o wsparcie dla naszych seniorów.

„Senior-WIGOR”, tak nazwano wieloletni rządowy program, którego celem jest organizacja czasu ludziom po 60 roku życia, nieaktywnym zawodowo.

Do realizacji wspomnianego programu w naszym mieście Dzienny Dom Pomocy wykonał zasadniczy krok, polegający na złożeniu w ministerstwie wniosku o dofinansowanie. Jego wartość wynosi 250 tys. zł, z czego 180 tys zł obejmuje część remontową, natomiast pozostała kwota zostaje przeznaczona na wyposażenie. Jednym z warunków przyznania dofinansowania jest udział w finansowaniu tego projektu przez gminę w wysokości min. 20%.

Przystosowanie budynku miałoby polegać m.in. na wydzieleniu określonej ilości pomieszczeń odpowiednio wyposażonych, takich jak sale zajęć, pokoje rehabilitacyjne, stołówka, łazienki z prysznicami, czy choćby winda.

W momencie uzyskania dofinansowania i uruchomieniu projektu „Senior-WIGOR”, Dzienny Dom Pomocy złoży odpowiedni wniosek o dotację na prowadzenie działalności w ramach wspomnianego programu.

 

do góry