• język migowy
  • BIP
  • EU

Pobiegną po puchar i zdrowie

23 Września 2016

W niedzielę 25 września br. odbędzie się prawdziwy już klasyk sportowy naszego miasta -  XXIV Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa oraz XXI Mistrzostwa Polski Górników na dystansie 10 km

Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarium imprez sportowych, goszcząc przez okres ponad dwóch dekad wielu znakomitych gości i sław polskiego sportu, jak choćby Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Ryszard Szurkowski, Zdzisław Krzyszkowiak, Artur Partyka, Jerzy Kulej, Henryk Szordykowski, Andrzej Supron. Od lat bieg cieszy się też uznaniem biegaczy z kraju i zagranicy; corocznie w imprezie bierze udział około 450 osób.

Tradycyjnie, sygnał do staru zabrzmi o godzinie 12:00 w rejonie Hali sportowej MOSiR przy ul. Sztygarskiej w Knurowie-Szczygłowicach. Dziesięciokilometrowa trasa biegu wytyczona została ulicami Knurowa i sąsiedniej gminy Pilchowice.

Prawo startu przysługuje wszystkim osobom, które ukończyły 16 lat jednakże organizatorzy biegu, do których należą m.in. Amatorski Klub Biegacza w Knurowie, MOSiR Knurów oraz Gmina Pilchowice, dokonali podziału uczestników ze względu na wiek.

Na najlepszych zawodników w każdej kategorii czekają puchary i upominki.

Serdecznie zapraszamy do Szczygłowic!

regulamin biegu oraz zapisy dostępne są na stronie MOSiR Knurów.

 

 

udostępnij
do góry