• język migowy
  • BIP
  • EU

Pociągi wracają do Knurowa

29 Listopada 2018

W niedzielę 9 grudnia br. regionalny przewoźnik - Koleje Śląskie sp. z o.o. uruchomi nowe połączenie z Gliwic do Wisły Głębce. Pociąg linii S76 kursować będzie w weekendy i zatrzymywać sie będzie m.in. w Knurowie.

Tym samym, Knurów będzie mógł za sprawą omawianego pociągu powrócić po wielu latach na kolejową mapę Śląska.

Przygotowując się na otwarcie trasy, przewoźnik dokonał remontu torów oraz odnowił perony knurowskiego dworca, które zyskały na estetyce i funkcjonalności. Na pierwszych pasażerów pociągu czekać będzie niespodzianka w postaci występu zespołu regionalnego z Gminy Strumień, który umili czas podróży krótkimi występami w strojach ludowych. Planowany jest również drobny poczęstunek dla pasażerów w postaci cieszyńskich ciasteczek.


Jak wiadomo, mieszkańcy Śląska z wielką sympatią odwiedzają Beskidy, szczególnie Wisłę i Ustroń. Zapewnienie weekendowego ruchu kolejowego z przystankiem w naszym mieście będzie więc okazją do szybkiego i wygodnego przemieszczania się dla narciarzy, rowerzystów, czy też pozostałych miłośników gór. Z drugiej strony połączenie kolejowe będzie stanowić dobre rozwiązanie komunikacyjne dla mieszkańców innych miast chcących poznać walory Knurowa, których u nas nie brakuje. Hasło naszego miasta brzmi „Knurów – zawsze po drodze”, które w tej sytuacji rozszerzy swoje znaczenie w aspekcie kolejowym.

Godziny kursowania Kubalonki – bo taka będzie nazwa nowego pociągu – zostaną tak dopasowane, aby można było wybrać się w Beskidy zarówno na jeden dzień, jak i na weekend. Czas przejazdu całej trasy z Gliwic do Wisły będzie wynosić około trzy godziny, co stanowić może alternatywę dlla podróży samochodem, która w szczycie sezonu narciarskiego do łatwych oraz krótkich nie należy (fot. ilustracyjne- źródło internet).

 

 

 do góry