• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Remonty w oświacie nie mają wakacyjnej przerwy

Remonty w oświacie nie mają wakacyjnej przerwy

13 Sierpnia 2018

     Okres wakacyjny to zawsze czas wytężonej pracy dla firm budowlanych, które wykorzystując nieobecność dzieci w placówkach oświatowych, wykonują niezbędne prace remontowo-budowlane. Sukcesywnie, co roku Gmina Knurów inwestuje w rozbudowę, modernizację oraz doposażanie placówek oświatowych. Podczas bieżącej przewy wakacyjnej, w miejskich przedszkolach odświeżane i malowane są pomieszczenia wewnątrz obiektów, wymieniane są okna i drzwi , czy też kładzione kafelki w sanitariatach i salach kuchennych.

Aktualnie trwają także prace w szkołach. Wśród najważniejszych robót należy wymienić zabudowę części korytarza na I piętrze MSP nr 2 z przeznaczeniem na gabinet logopedy oraz adaptację wolnych przestrzeni na salę lekcyjną i szatnię.  W szczygłowickiej podstawówce trwa przebudowa hydrantu.

Największe roboty zaplanowao jednak w MSP 6 przy ul.S.Batorego. Firma budowlana przebudowuje kuchnię wraz z zapleczem kuchennym i jadalnią na potrzeby nowego przedszkola oraz wykonuje  generalny remont II piętra wraz z wymianą pionów wodno-kanalizacyjnych i budową windy do transportu posiłków. Wymieniana jest stolarka okienna oraz remontowane toalety i wybranre pomieszczenia, dodatkowo wymieniane są piony wodno-kanalizacyjne, instalacja hydrantowa oraz drzwi wewnętrzne.

Łączne koszty prac związanych z przebudową ,,szóstki" i adaptacją części pomieszczeń na nowe przedszkole wynosi blisko 4 miliony złotych.

 

W okresie wakacyjnym Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 wzbogaciła się o nowy urządzenia i nawierzchnię boisk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

udostępnij
do góry