• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Remonty w placówkach oświatowych

Remonty w placówkach oświatowych

22 Lipca 2016

Okres wakacyjny to zawsze czas wytężonej pracy dla firm budowlanych, które wykorzystując nieobecność dzieci w szkołach i przedszkolach, wykonują niezbędne prace remontowo-budowlane. Gmina Knurów sukcesywnie inwestuje w rozbudowę, modernizację oraz doposażanie placówek oświatowych. Również i w tym roku przenaczono pokaźne środki na kolejne prace modernizacyjne.

Zgodnie z planem remontowym, w 9 obiektach zarządzanych przez miejską oświatę trwają roboty, mające na celu dostosowanie placówek do obowiązujących wymogów w zakresie bezpieczeństwa, jak również podnoszące standard i jakość infrastruktury edukacyjnej. I tak w Miejskim Przedszkolu nr 3 trwa montaż wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach kuchennych, a w Miejskim Przedszkolu nr 12 wymiana hydrantów, jak również usuwanie boazerii w celu sprostania przepisom przeciwpożarowym.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przechodzi malowanie korytarzy oraz remont nawierzchni placu zabaw. W Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 również odbywa się malowanie klatki schodowej i wnętrz, natomiast w MSP nr 2 wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa ścian budynku, co powinno ograniczyć zalewanie pomieszczen piwnicznych i szybu windy podczas większych opadów. W ,,Siódemce" trwa adaptacja pomieszczeń parterowych do utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego, w tym  wymiana wykładzin i drzwi, jak również montaż drzwi balkonowych, które będą pełnić funkcję wyjścia ewakuacyjnego.

Zaplanowane na okres wakacji prace remontowo-budowlane obejmą też gimnazja, w ramach których wymieniona zostanie nawierzchnia  boiska szkolengo (MG nr 1) oraz przeprowadzony zostanie remont biblioteki i czytelni (MG nr 2), natomiast w Zespole Szkół nr 1 trwa II i III etap wymiany instalacji wodnej.

Łączne koszty prowadzonych prac wynoszą blisko milion złotych.

 

 W budynku szkoły MSP nr 7 trwają prace remontowe

 Ekipa remontowo-budowlana w MSP nr 7


 


 

do góry