• język migowy
  • BIP
  • EU

Rowery miejskie nie w tym roku

15 Kwietnia 2020

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone w tym zakresie ograniczenia i zakazy na obszarze całego kraju, system rowerów miejskich w Knurowie nie wystartuje w 2020 roku.

Przypomnijmy, że w roku bieżącym Gmina Knurów planowała uruchomić pilotażowy system wypożyczalni rowerów miejskich. W tym celu, w I kwartale 2020r. ogłoszono przetarg oraz wyłoniono wykonawcę, który miał zająć się przygotowaniem, uruchomieniem i zarządzaniem systemem przez okres 5 miesięcy. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zlożoną ofertą przetargową, na system składać się miały 3 stacje bazowe, działające od 1 czerwca do 30 października i 1 sezonowa, funkcjonująca w okresie letnim od 1 czerwca do 30 sierpnia w rejonie kąpieliska Leśne Zacisze. System miały obsługiwać 32 rowery, w tym 4 typu ,,tandem”.

Wszystkie te plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa, szybko rozprzestrzeniająca się po całym świecie. Sukcesywnie do wzrostu stwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce, Sejm RP, Ministerstwo Zdrowia oraz inne organy podległe administracji rządowej wprowadzać zaczęły restrykcje, ograniczenia i zakazy mające na celu powstrzymanie niekontrolowanej ilości zachorowań. Począwszy od 13 marca stopniowemu ograniczeniu ulegały wszystkie dziedziny życia społecznego i gospodarczego w naszym kraju, na czele z zakazem wychodzenia z domów poza naprawdę ważnymi sytuacjami, czy też zakazem korzystania z terenów rekreacyjnych, parków, bulwarów, w tym  wypożyczalni rowerów miejskich.

Dlatego też analizując obecną sytuację w kraju, skutki spowolnienia gospodarczego dla budżetów domowych i publicznych oraz bardzo prawdopodobny scenariusz z którego wynika, że do 1 czerwca nie uda się pokonać pandemii, Gmina Knurów zdecydowała się odstąpić od realizacji zadania w roku 2020.

 

 

 

 

            

 

udostępnij
do góry