• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Rozpoczęcie sezonu na lodowisku

Rozpoczęcie sezonu na lodowisku

27 Listopada 2013

Zgodnie z zapowiedzią knurowskiego MOSiRu rozpoczęcie sezonu na lodowisku zaplanowano na początek grudnia br. W zależności od aury na taflę lodowiska będzie można wejść 4 lub 6 grudnia br. Lodowisko jest już rozłożone, natomiast do właściwego przygotowania tafli lodu konieczna jest temperatura w okolicy zera lub niższa.

Knurowskie lodowisko ma wymiary 40 x 20 metrów. Jest wystarczająco duże, by swobodnie jeździć na łyżwach i przeprowadzać zajęcia rekreacyjne w formie gier i zabaw. Obok ślizgawki można wypożyczyć łyżwy, a także zadbać o swój własny sprzęt.

Przypomnijmy, iż obiekt został zakupiony, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet IX Zdrowie i Rekreacja Działanie 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Środki te pozwoliły sfinansować 85% kosztów budowy lodowiska. Oprócz samego lodowiska Gmina zakupiła także maszynę do ostrzenia łyżew, instalacje do suszenia i dezynfekcji łyżew oraz 100 par łyżew na potrzeby wypożyczalni.

Na tegoroczny sezon zimowy knurowski MOSiR doposażył lodowisko w maszynę do pielęgnacji lodu. Ponadto do dyspozycji adeptów jazdy na łyżwach w wypożyczalni znajdują się kaski ochronne dla najmłodszych użytkowników ślizgawki.

Dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tafli, będą dostępne sympatyczne pingwiny, które mają metr wysokości, ważą 10 kg i posiadają certyfikat bezpieczeństwa, a ich zadaniem jest pomoc w utrzymaniu równowagi na lodzie.

Jak zapewnia MOSiR na lodowisku - jak co roku - będą organizowane m. in. Mikołajki, Sylwester i Środy z lodowiskiem, czyli cotygodniowe gry i zabawy na lodzie.

Sezonowe lodowisko w dni wolne od pracy jest czynne w godzinach od 10:00 do 21:00, natomiast w dni robocze od 14:00 do 21:00, to znaczy że o godzinie 20:00 jest ostatnie wejście na taflę.

Lodowisko - godziny otwarcia

Lodowisko - cennik

 

 

udostępnij
do góry