• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Rozpoczęcie sezonu zimowego na lodowisku

Rozpoczęcie sezonu zimowego na lodowisku

2 Grudnia 2010
Sezonowe lodowisko

Zimowa aura jest niekorzystna dla służb drogowych oraz osób poruszających się samochodami i środkami komunikacji publicznej, za to wywołuje uśmiech na twarzy miłośników sportów zimowych. Na pewno ucieszy ich informacja o zbliżającym się terminie otwarcia sezonowego lodowiska, które przez cały okres zimowy znajdować się będzie w części  boisk poliuretanowych na knurowskim kompleksie boisk sportowych "Orlik 2012".

Przypomnijmy, iż jedyny tego rodzaju obiekt w powiecie gliwickim został zakupiony, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet IX Zdrowie i Rekreacja Działanie 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Środki te pozwoliły sfinansować 85% kosztów budowy lodowiska. Oprócz samego lodowiska Gmina zakupiła także maszynę do ostrzenia łyżew, instalacje do suszenia i dezynfekcji łyżew oraz 100 par łyżew na potrzeby wypożyczalni.

Tegoroczny sezon zimowy na lodowisku wiązać się będzie z niespodzianką, jaką przygotował dla początkujących użytkowników knurowski MOSiR. Wszyscy adepci łyżwiarstwa, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie na lodzie, będą mogli skorzystać z pomocy sympatycznego pingwina, który pomoże im stawiać pierwsze kroki. Pingwiny mają metr wysokości, ważą 10 kg i posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dodatkowo, w nadchodzącym sezonie zimowym do dyspozycji korzystających z lodowiska będzie instruktor łyżwiarstwa.

Otwarcie sezonu nastąpi już w najbliższą sobotę tj. 4 grudnia o godzinie 10:00.

 

Źródło: internet

Pingwiny do nauki jazdy na łyżwach. (Źródło: internet)

 

Cennik korzystania z lodowiska oraz wypożyczenia łyżew znajduje się poniżej:

do góry