• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Rozstrzygnięto konkurs "Knurów- DOBRE PRZYKŁADY"

Rozstrzygnięto konkurs "Knurów- DOBRE PRZYKŁADY"

18 Czerwca 2020

Na rok bieżący przypadła XI już edycja gminnego konkursu ,,Knurów-DOBRE PRZYKŁADY", którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób i organizacji pozarządowych, które w poprzednim roku szczególnie wyróżniły się podczas realizacji działań i wsparcia na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, zgłoszenia konkursowe przyjmowane były do dnia 8 kwietnia 2020 r. Wpłynęły łącznie 3 wnioski.

Nastepnym etapem powinna była być weryfikacja i ocena zgłoszonych kandydatur przez Komisję Konkursową. powołaną przez Prezydenta Miasta. Ponieważ jednak w skład Komisji wchodzą oprócz pracowników Urzędu Miasta także przedstawiciele organizacji pozarządowych, Komisja nie mogła spotakć się w pierwotnym terminie, który przypadał na szczyt ograniczeń wprowadzonych w kraju w związku z pandemią koronowirusa.

Dlatego też biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i zdrowie knurowskich społeczników borących udział w pracach Komisji, w kwietniu br. podjęto decyzję o przesunięciu daty rozstrzygnięcia konkursu z terminem do 20 czerwca br.

Aktualnie, w związku ze zniesieniem większości ograniczeń i zakazów związanych z możliwością załatwiania spraw urzędowych, nie było już przeszkód do podjęcia prac przez Komisję Konkursową.

W wyniku obrad komisji, zdecydowano się uhonorować Pana Damiana Wdówkę w kategorii Lidera organizacji pozarządowej (w kategorii najlepszych organizacji nie wpłynęły żadne kandydatury).

Damian Wdówka działa aktywnie w knurowskiej Akademii Piłki Nożnej, przyczyniając się do pozyskiwania darczyńców i sponsorów na zakup sprzętu sportowego dla dzieci oraz rozwijając wśród najmłodszych fascynację wielkim futbolem. Dzięki zorganizowaniu cyklu podróży śladem wielkich stadionów w kraju, dzieci i młodzież z Knurowa mogły zwiedzić Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion Legii Warszawa, czy też Lecha Poznań.

Damian Wdówka to także popularny APEK- maskotka Akademi -  w stroju której angażował się w wiele akcji o charakterze motywacyjnym i edukacyjnym.
To właśnie APEK zagrzewał przedszkolaków do boju, gdy reprezentacja Polski walczyła o wejście do Mistrzostw Europy, tłumaczył i dawał wykłady na temat zwierząt bezdomnych, organizując przy tym zbiórki charytatywne. Odegrał również ważną rolę w nagłaśnianiu akcji o charakterze charytatywnym, jak filmiki dla Zuzi Puk, wsparcie chorego zawodnika Dawida Wiederka, czy też starcie trenerów dwóch szkółek APN Knurów i Concordii Knurów w ramach idei rozpropagowania akcji Szlachetna Paczka w Knurowie.

Dzięki zaanagażowaniu Damiana Wdówki, udało się doprowadzić do szkolenia dzieci z zakresu pierwszej pomocy, a dzięki współpracy z trenerami - do zajęć fitness w klubie NJN. Sztandarowym przykładem pracy na rzecz społeczności lokalnej jest z pewnością turniej APN FAMILY CUP – w trakcie którego to rodzice walczą o puchar przechodni trenera Brosza.

Laureat konkursu ,,Knurów- DOBRE PRZYKŁADY" ma także sukcesy we współpracy z ogólnopolskimi mediami, promując tym samym nasze miasto i jego mieszkańców w całym kraju. Przykładem takich działań może być udział w programie edukacyjnym TVP „DBAM O ZDROWIE jestem mądry przed szkodą” w trakcie której dzieci dowiadują się, jak ważną rolę ogrywają w życiu codziennym prawidłowa dieta i gimnastyka, a zatem i uprawianie sportów, czy też bicie rekordu Guinessa przez zawodników APN pod patronatem Radia RMF FM.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

Uroczyste wręczenie dyplomu nastąpi podczas planowanych na wrzesień br. Knurowskich Dni Integracji.

 

do góry