• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Rozstrzygnięto nabór wniosków do projektu grantowego (..)

Rozstrzygnięto nabór wniosków do projektu grantowego Słoneczna Gmina Knurów

25 Listopada 2021

Zakończyła się faza oceny wniosków, złożonych przez mieszkańców w naborze o dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych.

Stosownym Zarządzeniem Nr 442/BWP/2021 Prezydenta Miasta Knurów z dnia 24.11.2021 r. zatwierdzona została lista pierwszych Grantobiorców,  zakwalifikowanych do udziału w projekcie pn. "Słoneczna Gmina Knurów- wsparcie mieszkańców w budowie indywidualnych systemów fotowoltaicznych".Jest to na razie grupa 152 osób. Pozostałe deklaracje znajdują się w toku postępowania  wyjaśniającego, którego celem jest uzupełnienie ewentualnych braków lub wyjaśnienie powstałych wątpliwości natury prawnej.

Kolejnym etapem realizacji projektu jest przygotowanie umów o powierzenie grantu dla osób, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie. Równocześnie Urząd Miasta Knurów planuje spotkanie informacyjne dla przyszłych grantobiorców w dniu 1 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 17h00, które odbędzie sie Kinie Scena Kultura przy ul. Niepodległości 26. Na spotkaniu tym omówione zostaną najważniejsze kwestie związane z poprawną realizacją projektu i jego rozliczeniem.

Zostanie także uruchomiony dyżur telefoniczny eksperta ds. technicznych, z którym będzie można konsultować zagadnienia techniczne związane z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Dyżury telefoniczne będą pełnione w poniedziałki 12.00-18.00 i czwartki 09.00-15.00 do dnia 15.12.2021 r. po numerem telefonu 535 500 570.

Lista grantobiorców zawierająca indywidualne numery identyfikacyjne, nadane z chwilą rejestracji deklaracji, znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Knurów pod linkiem https://knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=35741&idmp=40&r=o

do góry