• język migowy
  • BIP
  • EU

Złote Gody

24 Listopada 2021

medal Złote GodyJubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego tzw. "Złote Gody" to doniosła chwila w życiu każdej rodziny, dlatego mając na uwadze chęć przeżycia tego wydarzenia w sposób wyjątkowy, Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie zaprasza Pary, które w 2022 roku będą doczekają się swojego jubileuszu, a są zainteresowane otrzymaniem Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, proszone są o kontakt z USC Knurów osobiście pod adresem Knurów, ul. dr. Floriana Ogana 5 pok. nr 4.

Procedura przygotowania/ przesłania stosownych wniosków o nadanie medali do Wojewody Śląskiego, a następnie po weryfikacji w Krajowym Rejestrze Karnym do Kancelarii Prezydenta RP, celem nadania medali trwa kilka miesięcy.

Należy pamiętać, że medale za długoletnie pożycie małżeńskie nie są nadawane:
• pośmiertnie, wniosek o nadanie medalu nie jest rozpatrywany po śmierci jednego małżonków (nawet jeśli jubilaci przeżyli razem rocznicę),
• w przypadku gdy jubilat był karany, a informacja o skazaniu figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym.

Dodatkowo Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie informuje, że Pary, które będą obchodzić w 2022 r. jubileusz 55, 60, 65, 70-lecia pożycia małżeńskiego, a są zainteresowane obchodzeniem jubileuszu również proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego osobiście pod adresem Knurów, ul. dr. Floriana Ogana 5 pok. nr 4.

Ponadto Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie informuje, że członkowie rodziny/ bliscy jubilatów obchodzących w 2022 roku 90-te i następne urodziny proszeni są o kontakt z tut. Urzędem Stanu Cywilnego pod adresem Knurów, ul. dr. Floriana Ogana 5 pok.nr 4.

 

 

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry