• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Hala MOSiR przy Alei Lipowej wzbogaci się o panele (..)

Hala MOSiR przy Alei Lipowej wzbogaci się o panele fotowoltaiczne

19 Listopada 2021

W ubiegłym tygodniu Urzędu Miasta Knurów ogłosił przetarg na montaż instalacji OZE w obiektach publicznych Gminy Knurów, która zgodnie z założeniami w dokumentacji przetargowej ma zasilić Halę Sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Al. Lipowa 12A w Knurowie.

Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadać za realizację inwestycji, w ramach której wchodzić będzie między innymi zaprojektowanie oraz dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kWp.

Termin składania ofert upływa w czwartek 02.12.2021 r. o godz. 09:00

Firmy chcące wziąć udział w postępowaniu przetargowym, mogą znaleźć szczegóły pod adresem: LINK

Warto zaznaczyć, że inwestycja ta możliwa będzie dzięki pozyskaniu przez Gminę Knurów dofinansowania unijnego w wysokości 376 tys zł w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z planami i założeniami projektu, instalacja fotowoltaiczna pozwoli na pozyskiwanie energii elektrycznej o wartości od 48,978 MWh rocznie. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu oraz wpłynie korzystnie na poprawę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną pochodzącą ze źródeł węglowych. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do połowy przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

do góry