• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Gmina Knurów pozyskała kolejne środki unijne

Gmina Knurów pozyskała kolejne środki unijne

12 Stycznia 2022

W dniu dzisiejszym nastąpiło zwieńczenie starań Gminy Knurów, trwające ok. 1,5 roku, w zakresie pozyskania dofinansowania w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, na montaż instalacji OZE w Hali Sportowej MOSiR przy Al. Lipowej 14A. Podpisanie umowy na kwotę 376 778,05 tys. zł pozwoli doposażyć nowoczesny obiekt sportowy o rozwiązania skutecznie obniżające jego eksploatację.

Zakres projektu, o który gmina wnioskowała obejmuje zaprojektowanie dostawę i montaż ogniw fotowoltaicznych dla obiektu MOSiR Knurów. Celem wykonania instalacji jest pozyskiwanie energii elektrycznej o mocy od 48,978 MWh/ rocznie do 49,99 kWp z energii słonecznej z zastosowaniem ogniw fotowoltaicznych typu monokrystalicznego.

Aktualnie postępowanie przetargowe jest w toku, Gmina Knurów obecnie analizuje oferty, w celu wybrania najkorzystniejszej. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca tego roku.

Przypomnijmy, że Hala Sportowa MOSiR Knurów funkcjonuje od października 2019 roku. Od tego momentu nasze miasto wzbogaciło się o nowoczesny i funkcjonalny obiekt z boiskami do futsalu, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego oraz siatkówki, a także z salą wielofunkcyjną na I piętrze z tarasem widokowym.

W aspekcie nowoczesnych rozwiązań OZE warto wspomnieć, że Gmina Knurów zrealizowała bądź prowadzi podobne projekty w obszarze ochrony środowiska i gospodarki niskoemisyjnej. W wyniku podjętych działań nowoczesne technologie fotowoltaiczne, a także bazujące na innych odnawialnych źródłach energii, zostały już zamontowane między innymi na Pływalni Krytej aQuaRelax przy ul. Szpitalnej, Hali Sportowej MOSiR w Szczygłowicach, czy też placówkach oświatowych.

Podobne jak w przypadku obiektów użyteczności publicznej, również i w odniesieniu do gospodarstw domowych, Gmina prowadzi aktywną politykę inwestycyjną. Obecnie trwa realizacja projektu „Słoneczna Gmina Knurów” z udziałem ponad 150 mieszkańców, którzy dzięki dofinansowaniu unijnemu montują instalacje fotowoltaiczne na budynkach jednorodzinnych w Knurowie.

Hala MOSiR Knurów

instalacja fotowoltaiczna

Podobne wiadomości:

do góry