• język migowy
  • BIP
  • EU

#UrodziłemSięWKnurowie

11 Stycznia 2022

hasło akcji urodziłem sie w Knurowie

W naszym mieście rodzi się od 500 do 750 dzieci rocznie, znaczna część noworodków to nowi mieszkańcy Knurowa, ale nie tylko. Są wśród nich również dzieci z okolicznych miejscowości, gdyż Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu w Knurowie cieszy się dużą popularnością wśród rodziców planujących poród. Jest to efekt stałego podnoszenia standardów zarówno pod kątem przygotowania personelu medycznego, jak również infrastruktury oraz nowoczesnego sprzętu.
To właśnie w knurowskim szpitalu pracuje „Położna na medal” wybrana około 3 lata temu bezpośrednio przez pacjentów.

W dniu 5 stycznia 2022 roku na terenie Szpitala w Knurowie sp. z o.o. odbyła się uroczystość oddania do użytku trzech wyremontowanych oddziałów szpitalnych, w tym między innymi Traktu Porodowego na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym.

FotościankaNa korytarzu oddziału została umieszczona fotościanka, z wielkim sercem. Ufundowana przez Miasto Knurów atrakcja ma na celu wywołać pozytywne wspomnienia wśród rodzin, jak również zwrócić uwagę na kwestię demografii zarówno w samym mieście jak i regionie.

Rodzice, ale także inni członkowie rodziny, mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z nowym członkiem rodziny. Jest to okazja do upamiętnienia tego jednego z najważniejszych w życiu momentów. Fotościanka ma również miejsce na umieszczenie daty urodzenia dziecka.

MaskotkaTo nie koniec… Na rodzica zgłaszającego noworodka w znajdującym się nieopodal Urzędzie Stanu Cywilnego w Knurowie czeka miły upominek w postaci misia z miękkim kocykiem, który prawdopodobnie będzie jednym z pierwszych zabawek dziecka.

Cała akcja jest opatrzona hasłem #UrodziłemSięWKnurowie , nie bez powodu. Zachęcamy wszystkie osoby chcące zamieścić zdjęcie ze swoim dzieckiem w mediach społecznościowych, do umieszczenia w opisie właśnie hasła #UrodziłemSięWKnurowie , dzięki czemu będzie można zaakcentować fakt, iż to właśnie w naszym mieście przyszedł na świat Nowy Człowiek.

Podobne wiadomości:

do góry