• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Knurowski szpital z nowymi inwestycjami

Knurowski szpital z nowymi inwestycjami

5 Stycznia 2022

W dniu dzisiejszym na terenie Szpitala w Knurowie sp. z o.o. odbyła się uroczystość oddania do użytku trzech wyremontowanych oddziałów szpitalnych. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z uruchomieniem nowego miejskiego programu #UrodziłemSięWKnurowie.

Szpital w Knurowie rozpoczął bieżący rok od finalizacji kluczowych inwestycji związanych z modernizacją trzech oddziałów szpitalnych, to jest: bloku operacyjnego, oddziału chirurgii ogólnej, a także traktu porodowego na oddziale położniczo-ginekologicznym.

W uroczystości wzięli udział, jako gospodarze, Prezes Zarządu Szpitala w Knurowie sp. z o.o. dr n. med. Michał Ekkert, wraz ze Starostą Powiatu Gliwickiego Waldemarem Dombkiem oraz innymi przedstawicielami Powiatu Gliwickiego, a także zaproszeni goście, między innymi Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk, Poseł na Sejm RP Jarosław Gonciarz, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Nasze miasto reprezentowane było przez Prezydenta Knurowa Adama Ramsa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Tomasza Rzepę.

Podczas uroczystości Prezes Ekkert oprowadził gości po wyremontowanych obiektach, prezentując nowe możliwości oraz nowoczesny sprzęt.

Warto zaznaczyć, że moment oddania do użytku nowo wyremontowanego traktu porodowego na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie stał się okazją do uruchomienie miejskiego programu #UrodziłemSięWKnurowie. Widocznym znakiem symbolizującym fakt rozpoczęcia programu, jest fotościanka z umieszczonym wielkim sercem, przy której rodzice nowo narodzonych dzieci będą mogli uwiecznić ten szczególny moment. Fotościanka została symbolicznie przekazana przez Prezydenta Knurowa Adama Ramsa na ręce dyrekcji szpitala.

Celem programu #UrodziłemSięWKnurowie jest zachęcenie młodych rodziców, aby wybierali Szpital w Knurowie jako miejsce przyszłego porodu, jak również wybierali nasze miasto, jako miejsce z którym warto wiązać swoje plany na przyszłość.

Więcej o programie będzie można przeczytać już niebawem na stronie Urzędu Miasta Knurów oraz Facebooku Knurów - zawsze po drodze.

Podobne wiadomości:

do góry