• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Kabaret Młodych Panów zachęca do rodzenia w Knurowie

Kabaret Młodych Panów zachęca do rodzenia w Knurowie

7 Lutego 2022

Na początku 2022 roku w Knurowie rozpoczęła się akcja #UrodziłemSięWKnurowie

Istotą akcji jest wywołanie pozytywnych emocji wśród rodzin, jak również zwrócić uwagę na kwestię demografii zarówno w samym mieście jak i regionie. W uproszczeniu, kobiety wybierające Szpital w Knurowie na miejsce porodu, mają możliwość:

  • zrobienia z noworodkiem pamiątkowego zdjęcie przy specjalnej fotościance umieszczonej w szpitalu (chcąc zamieścić zdjęcie w mediach społecznościowych oznacz je hasztagiem #UrodziłemSięWKnurowie )
  • odebrania maskotki dla dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego w Knurowie

Więcej o akcji na stronie Urzędu Miasta Knurów: https://www.knurow.pl/miasto-knurow/urodzilemsiewknurowie

Do akcji włączył się również, znany miłośnikom dobrego humoru, Kabaret Młodych Panów. Ich udział jest nawiązaniem do skeczu „Wakacje nad Bałtykiem” mającego swoją premierę podczas 25 edycji festiwalu kabaretowego Ryjek. W skeczu Panowie grają w popularną grę „Państwa i Miasta”, gdzie przy literze „K” wspominają Knurów, komentując w humorystyczny sposób, że rodzą się tam dzieci, które nie dojechały do Rybnika.

Artyści, w nawiązaniu do skeczu, postanowili nagrać specjalne wideo, gdzie komentują zarówno samo rodzenie się w Knurowie, a wręcz zachęcają do tego, jak i wspominają z uznaniem o akcji #UrodziłemSięWKnurowie.
W około minutowym nagraniu, szczególną uwagę można zwrócić na słowa, że ”…teroz jedzie się do Knurowa i już żeś je Ktoś”.

Nagranie Kabaretu Młodych Panów można zobaczyć na kanale YouTube - LINK

zdjęcie z Kabaretem Młodych Panów

 

 

Podobne wiadomości:

do góry