• język migowy
  • BIP
  • EU

Nowe wiaty przystankowe

4 Lutego 2022

Zarząd Transportu Metropolitalnego analizuje sieć przystanków komunikacji miejskiej. Prace prowadzone są na niespotykaną dotąd skalę. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeprojektowane. Docelowo w całej Metropolii mają wyglądać podobnie. Wprowadzony zostanie bardziej funkcjonalny i estetyczny standard na terenie 56 gmin.

Pierwszy etap prac montażowych, który zakończył się w styczniu obejmuje Dąbrowę Górniczą, Gliwice, Knurów, Sosnowiec oraz Tychy.

Użytkownicy komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej infrastruktury przy ul. Dworcowej, gdzie pojawiły się dwa nowe przystanki, a także w Szczygłowicach, w rejonie kościoła przy ul. Zwycięstwa.

Wszystkie montowane wiaty muszą spełniać szereg wymagań m.in. konstrukcja modułowa, łatwość w utrzymaniu czystości, podłączenie do sieci energetycznej wszędzie, gdzie jest to możliwe.

Zarząd Transportu Metropolitalnego we współpracy z knurowskim samorządem planuje w pierwszej połowie roku postawić kolejne przystanki. Planowanymi lokalizacjami jest ul. 26 Stycznia, gdzie mają pojawić się 2 przystanki oraz Krywałd, a dokładnie ul. Rybnicka. Kolejne ewentualne lokalizacje są w fazie ustalania.

Projekt wymiany wiat przystankowych na obszarze obsługiwanym przez ZTM obejmuje działania realizowane na przełomie 2 lat. W ramach prowadzonej inwestycji ma powstać ok. 400 nowych przystanków.

Nowe wiaty przystankowe

Użytkownicy komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej infrastruktury przy ul. Dworcowej, gdzie pojawiły się dwa nowe przystanki oraz w Szczygłowicach, w rejonie kościoła przy ul. Zwycięstwa.

 

Podobne wiadomości:

do góry