• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zmiana w rozkładzie ZTM na terenie Knurowa

Zmiana w rozkładzie ZTM na terenie Knurowa

27 Listopada 2023

W związku z otrzymanym w dniu 23 listopada 2023 r. pismem wykonawcy prac firmy MARBUD (zarejestrowane pod nr kancelaryjnym 71736/23), dotyczącym zawiadomienia o terminie rozpoczęcia obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu dla zadania pn.: „Przebudowa ul. 26 Stycznia w Knurowie na odcinku od ronda Cztery Pory Roku do skrzyżowania z ul. Lotników”, Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach informuje, że od dnia 1 grudnia 2023 r. (piątek) do odwołania wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla linii autobusowej 694.

W kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn, po obsłudze przystanku „Bojków Skrzyżowanie 1” autobusy przejadą ulicami: Knurowską, 1 Maja, Kosmonautów, Szpitalną, zawrócą na rondzie u zbiegu ulic Szpitalnej i 26 Stycznia, a następnie przejadą ulicą Szpitalną, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Knurów Centrum Przesiadkowe Szpitalna 2”.

W kierunku Gliwic, po obsłudze przystanku „Knurów Ułanów 1” autobusy przejadą ulicami: Szpitalną, zawrócą na rondzie u zbiegu ulic Szpitalnej i 26 Stycznia, a następnie przejadą ulicami Szpitalną, Kosmonautów, 1 Maja i Knurowską, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Bojków Skrzyżowanie 2”.

Wyłączone z obsługi linii zostaną przystanki:
• „Knurów 26 Stycznia 1”,
• „Knurów 26 Stycznia 2”.

Przystanek „Knurów Ułanów 2” pozostaje wyłączony z obsługi.

W zamian włączone do obsługi linii zostaną przystanki:
• „Knurów Wojska Polskiego 1”,
• „Knurów Kosmonautów 1”,
• „Knurów Kosmonautów 2”.

mapa poglądowa

Dodatkowo informujemy, że w związku z prowadzeniem prac budowlanych na ulicy Szpitalnej w Knurowie przez innego wykonawcę, które spowodowały wyłączenie z obsługi linii 694 przystanku „Knurów Ułanów 2” w kursach w kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn, autobusy ww. linii w obu kierunkach realizować będą obsługę przystanku „Knurów Ułanów 1”.

Z powodu zmiany trasy przejazdu linii 694:
• w kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn - nastąpi wydłużenie o 1,9 km
w każdym kursie prowadzonym trasą objazdową,
• w kierunku Gliwic - nastąpi wydłużenie o 1,9 km w każdym kursie prowadzonym trasą objazdową.

W związku z wyznaczeniem trasy objazdowej, a co za tym idzie wydłużeniem czasu przejazdu na odcinku „Bojków Skrzyżowanie” - „Knurów Centrum Przesiadkowe Szpitalna” w obu kierunkach, a także wzajemnym powiązaniem zadań przewozowych linii autobusowych 194 i 694, dla linii 194 w wybranych kursach wprowadzone zostaną kilkuminutowe korekty godzin odjazdów.

Rozkład lini 194

Rozkład lini 694

Podobne wiadomości:

do góry